ZAČNITE SI VŠÍMAŤ ZNAMENIA

Začnite si všímať znamenia✨ každý deň nám je šepkané cez symboly, náhody, cesty. Otvorte oči, napnite uši. Veľa z nás im nevenuje pozornosť, nedávame si otázku čo by za tým mohlo byť.Všímajte si, pozorujte, analyzujte, spájajte. Nič sa nedeje len tak.


V roku 2016 som si nahmatala hrčku v ľavom prsníku. Následným vyšetrením bolo ukázané, že sa jednalo len o uzlinu. Od vtedy si pravidelne robím samovyšetrenie a chodím na preventívne prehliadky. Koncom minulého roka som si si opätovne nahmatala malú hrčku na ľavom prsníku. No nekládla som na to veľký dôraz. Myslela som si, že zas to bude len nejaká uzlina. Okolo vianočných sviatkov sa mi do rúk dostala knižka Rabínova dcéra. Biografický príbeh rabínovej dcéry zachytávajúci život ortodoxého židovstva. Ani by ma nenapadlo,že v druhej polovici knihy hlavná postava opisuje ako si nahmatala hrčku v prsníku, jej obavy z možnej rakoviny, strach z potvrdenia nádora, ktorý viedol k odstráneniu prsníka. Vtedy sa vo mne niečo zmenilo. Stále som nad tým rozmýšľala, že čo ak mám rakovinu aj ja?

V Januári som sa objednala k doktorovi aby mi prezrel hrčku, ktorá už bola medzičasom hmatateľne väčšia. Termín vyšetrenia som dostala až o 3týždne. Hmatateľne bola cítiteľná, no sonom ťažko identifikovateľná. Objednal ma na magnetickú rezonanciu kde som termín vyšetrenia dostala až koncom Februára. Výsledky z vyšetrenia MR som dostala až koncom Marca, kde sa potvrdili viacpočetné nádorové ložiská. Vďaka opatreniam na COVID-19, karanténe, zatvorením zdravotníctva som sa dostala k doktorovi až začiatkom Apríla, kedy mi bola urobená biopsia (odber tkaniva na rozbor).Záver: Invazívny duktálny karcinóm prsníka rýchlo sa šíriaci.


Túto fotku som si urobila na spomienku ráno pred operáciou. Rada by som apelovala na ženy aby nezanedbávali prevenciu. Všímali si zmeny, pravidelne sa samovyšetrovali, absolvovali preventívne prehliadky, ktorými môžete včas zachytiť prípadný nádor. Čím skôr sa nádor podchytí, tým je väčšia šanca na vyliečenie..a preto RUKU NA PRSO❗️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *