SVOJU TVÁR SI ZACHOVÁM

Ako sa vraví, vlasy, koruna krásy. Darmo je to tak, vlasy symbolizujú ženskosť, sú súčasťou našej identity. Od začiatku liečby som vedela že jedným z negatívnych prejavov chemoterapie je strata vlasov. Ničí rýchlo množiace sa rakovinové  bunky. Nanešťastie, tieto lieky nedokážu odlíšiť dobré, zdravé bunky od tých zlých a ako prvé odchádzajú vlasy. Snažila som sa nastaviť na to, že budem bez vlasov. Čo si budeme hovoriť nezvládla som to. 14dní po podaní prvej chemoterapie som o ne prišla. Pre mňa ako ženu veľmi traumatická záležitosť, ktorú je ťažké zvládnuť hlavne psychicky. Prísť o vlasy bolo čosi úplne iné než prísť o prsník. Bol to iný typ bolesti, emočný, ďalšie precitnutie toho, že som skutočne chorá, že to nekončí len odstránením prsníka. Rozhodla som sa písať o priebehu liečby no toto bol môj každodenný osobnostný boj… nie sa priznať že nemám vlasy, no ukázať sa bez nich..

Prepadli ma predsudky ako sa budú na mňa ľudia pozerať. Žena bez vlasov je častokrát spájaná s chorobou.  Odmieta naše štandardy krásy a ženskosti. Bez ohľadu na dôvod.

V dnešnom svete chcú ľudia dokonalosť, nedokonalosť a smútok, to sa proste nenosí. Žiaľ, na skutočný život nemôžete použiť filter z Instagramu, aby tak vyzeral krajšie.

Zahadzujem predsudky, zahadzujem vlasy, no svoju tvar si zachovám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *