Boj s rakovinou je beh na dlhu trať

Boj s rakovinou je beh na dlhu trať. Cesta je neľahká a plná prekážok no ja jasne vidím svoj cieľ…

Včera som mohla absolvovať 6ty cyklus a konečne sa nachádzam v polovici chemoterapie. (6/12) Priblížim Vám priebeh posledných týždňov. Na prvom sedení mi doktorka predstavila z čoho bude pozostávať moja ďalšia liečba a aké bude mať nežiadúce účinky pre moje telo. Liečbu podstupujem každý týždeň a zároveň mi pridajú biologickú liečbu ktorá blokuje receptor HER 2+. Biologická liečba mi bude podávaná infúziou každé 3 týždne po dobu 1 roka. Keďže červený koktail bol priveľmi toxický potrebovali moju telu zvýšiť injekciou biele krvinky. Absolvovala som prvú dávku “ľahšej” chemo, prvú dávku biologickej a injekciu na krvinky. Priebeh bol v poriadku, vedľajšie príznaky som ani nepociťovala. O 3dni neskôr som v noci dostala teplotu, bolesť kĺbov, zimnicu a nedokázala som sa postaviť z postele. Ráno som volala do nemocnice aby som sa zistila čo mi je. Samozrejme, že mi pani doktorka nepovedala o možných vedľajších účinkov z injekcie. Opäť sa mi potvrdilo, čo sa neopýtaš to ti nepovedia. Začala som sa pýtať ešte viac. Fotiť si rozpis medikácie, kontrolovať lieky a výšku dávok, ktoré mi predpisujú. Pri 3tej liečbe mi zabudli pripísať liek na Her2, čo som musela doktorku upozorniť. Kôli nespavosti mi znížili dávku kortikoidov, ktoré sa dávajú ako premedikácia k chemoterapii. Na ďalší krát mi zas omylom predpísala vyššiu dávku chemoterapie na čo som doktorku musela tiež upozorniť.

V podstate čokoľvek čo nájdete vo vašej špajzi, čo vám prinesie smoothie, od prílivu cez občerstvenie po vážne výdatné jedlo.

Liečbu zvládam ako tak dobre s menšími negatívnymi účinkami ako:

  •  nespavosť
  • väčšia únava
  • výkyvy nálad a precitlivenosť
  • rozmazané pred očami,
  • zmena stavu nechtov
  • padanie obočia a mihalníc
  • zabúdanie a strata pozornosti
  • zápal ústnej dutiny

Po 5tej dávke som dostala zápal ústnej dutiny čo sprevádzali afty, opuch jazyka, vyrážky na ňom, bolesť  a pálenie. Kvôli zápalu mi museli odložiť 6ty cyklus, kým sa mi ústa nedajú ako tak dokopy.

Aj napriek všetkým prekážkam bežím ďalej. 😊

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *